Naujienlaiškis
CYBERSECURITY & INNOVATIVE INFRASTRUCTURE Value added distribution
Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas​

Trumpa istorija​

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas – BDAR (angl. General Data Protection Regulation – GDPR) visoje Europos Sąjungoje įsigaliojo 2018 metų gegužės mėnesį. Šiuo reglamentu siekiama pagerinti asmens duomenų apsaugą, riboti tarptautinį privačių duomenų srautą ir padidinti organizacijos atskaitomybę už duomenų pažeidimus.

Reglamento nesilaikymas organizacijoms gali kainuoti labai brangiai – jei įmonėje aptinkama pažeidimų susijusių su BDAR nesilaikymu, gresia administracinės baudos siekiančios 20 mln. Eur arba 4% sugeneruotų pajamų per metus.

Asmens duomenų praradimo atveju organizacijos nedelsiant privalo  pranešti apie incidentą su tuo nukentėjusiems asmenims. Tai gali neigiamai paveikti organizacijos reputaciją ir padidinti išlaidas susijusias su reputacijos atstatymui reikalingomis lėšomis ir dėl nutrūkusio verslo operacijų tęstinumo bei prarasto produktyvumo.

BDAR

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas Lietuvoje: kaip pasiekti reikalavimų atitiktį?

Įsigaliojus BDAR reglamentui Europos Sąjungoje, 2018 metų pabaigoje Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija paskelbė rekomendacijas skirtas užtikrinti reikalavimų atitiktį Lietuvoje.

Inspekcijos paruoštos gairės nurodo dvidešimt minimalių techninių ir organizacinių duomenų saugumo reikalavimų. Tačiau šie reikalavimai laikomi pakankamais tik organizacijoms, kurios nesusiduria su aukšta rizika, susijusia su pavojais fizinių asmenų teisėms ir laisvėms. Todėl daugelis organizacijų privalo įgyvendinti ne tik šiuos minimalius reikalavimus, tačiau turi imtis ir papildomų veiksmų, siekiant tinkamai apsaugoti tvarkomus asmens duomenis ir užtikrinti reikalaujamą saugumo lygį, kaip ir aiškina Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

Patikimi technologiniai sprendimai reikalavimų atitikčiai pasiekti​

Mes manome, kad tai puikus gidas, nurodantis ką daryti tiek iš technologinės, tiek iš organizacinės pusės kelionės į BDAR reikalavimų užtikrinimą metu. Siekiant šią kelionę Jums dar palengvinti, gidą papildėme Hermitage Solutions atstovaujamų gamintojų saugumo technologijomis, skirtomis įvykdyti būtent šiuos reikalavimus.

Kviečiam naudotis mūsų gidu, kad Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas netaptų galvos skausmu! ATSISIŲSTI GIDĄ >>

Norite sužinoti daugiau, ar turite klausimų? Susisiekite su mumis! Diskusija >>

Daugiau apie Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos paskelbtas rekomendacijas skirtas užtikrinti BDAR reikalavimų atitiktį Lietuvoje galite sužinoti jų oficialiame puslapyje.

Raktažodžiai: GDPR atitikimas reikalavimams (compliance), BDAR, privatūs duomenys, duomenų pareigūnas